Polski English Deutsch Pусский

24 października 2019r.

Obecnie naszą stronę przegląda 2 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

KIDS FUN FOLK FESTIVAL POZNAŃ 2019 w Kleszczewie

          13 czerwca 2019r. przeżyliśmy niezwykłe wydarzenie - koncert edukacyjny X Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru. Podziwialiśmy występy zespołów:

1) Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „GERULATA” ze Słowacji - działa od 26 lat w Bratysławie pod kierownictwem pani Elzabety Uhrakovej. W swych szeregach zrzesza 60 dzieci w wieku od 6 do 15 lat.Repertuar Zespołu to zabawy, muzyka śpiew i tańce z różnych regionów Słowacji. Każdy region tego kraju jest zróżnicowany i dlatego program artystyczny jest bardzo interesujący. Zespół prezentował się wielokrotnie w Słowacji oraz na międzynarodowych festiwalach w Austrii, Chorwacji, Czechach, Serbii, Bułgarii, Włoszech, Polsce i na Węgrzech. Ponadto bardzo często występuje słowackiej telewizji i radiu. W czasie występów Zespołowi towarzyszy kapela ludowa i akordeon.

 

2) Dziecięcy Zespół Ludowy „BALADA DORNELOR” z Rumunii - został założony w 1978 roku w dziecięcym klubie w mieście Vatra Dornei (region Suceava). Członkami Zespołu są dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Repertuar artystyczny Zespołu to tańce, pieśni i muzyka z regionów Bucovina i Moldavia. Zespół prezentował się na wielu międzynarodowych festiwalach w Rumunii oraz w takich krajach jak Turcja, Ukraina, Węgry, Macedonia i Republika Mołdawii.

3) Dziecięcy Zespół Taneczny „RADIST” z Ukrainy - został założony w Pałacu Młodzieży w Vinnytsia w 1988 roku. Obecnie 400 osób jest uczestnikami tego Zespołu. Ukraińskie tańce ludowe takie jak "Hopak", "Pleskach", "Volyn Vizerunky" ,"Podilsky Peredzvin", “Podilski vykhyliasy”, "Mykolka", "Ukrainian polka", "Hutsulka" i inne tworzą program artystyczny Zespołu. Grupa wokalna Zespołu ma w swoim repertuarze wiele ukraińskich pieśni ludowych. Zespół często koncertuje na Ukrainie a także za granicą. Zdobył wiele nagród podczas konkursów na międzynarodowych festiwalach na kilku kontynentach w takich krajach jak: Katar, Jordania, Turcja, Niemcy, Finlandia, Polska, Bułgaria, Rumunia, Mołdawia, Liban, Tajwan, Litwa, Hiszpania, Holandia, Maroko, Grecja, Macedonia, Czechy, Szwajcaria, Tajlandia, Francja, Belgia, Słowacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Austria.

 

Każdy zespół zaprezentował swoje umiejętności taneczne oraz wspólnie bawił się z dziećmi naszego przedszkola i szkoły. Jaka była atmosfera zobaczcie na zdjęciach. Zabawa była wspaniała.

ZDJĘCIA GALERIA