Polski English Deutsch

16 lipca 2020r.

Obecnie naszą stronę przegląda 3 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Świętowaliśmy Niepodległość...

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kleszczewie opowiadali i śpiewali o patriotyzmie

          8 listopada uczniowie klas 4a i 6c przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczniów i nauczycieli. W ten sposób o symbolicznej godz.11:11 dołączyliśmy do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanego przez MEN.
         Akademia przedstawiała historię Polski od czasów zaborów przez powstania do wywalczenia wolności. Uczniowie recytowali wiersze o treści patriotycznej. Chór szkolny śpiewał pieśni o wydarzeniach z historii Polski. W ten sposób wspólnie uczciliśmy tę ważną datę dla nas Polaków.
           Uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę na dobre zagościły w kalendarzu imprez Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kleszczewie. W tym roku Szkoła im. Walczących o Niepodległość z tej samej miejscowości włączyła się do świętowania 101. rocznicy walki o  wolność. 
Późnym popołudniem 11 listopada wszyscy zgromadzeni wspólnie zaśpiewali hymn narodowy. Na scenie pojawiły się dekoracje związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę i podobizny dwóch Polaków, którzy walczyli o wolną ojczyznę. W takiej scenerii uczniowie klasy 4a oraz 6c recytowali wiersze polskich poetów i opowiadali historię zaborów oraz powstań. Przypomnieli wydarzenia z I wojny światowej, prowadząc widownię do historycznego momentu wolności. Ostatnim akcentem spotkania było odśpiewanie pieśni patriotycznych przez uczennicę z klasy 8 takich jak „Piechota” i „Białe róże”.


                                                                                                                                                                       Małgorzata Nowak
GALERIA