Polski English Deutsch Pусский

06 czerwca 2020r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

13. Pasowanie na Krasnoludka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE KRASNOLUDKÓW

         Podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka dzieci z grupy 3, 4 latków powitały swoich rodziców piosenką na melodię „Przybyli ułani”. Ważnym momentem tego dnia, było pojawienie się jeża Julka, który wspólnie z dziećmi postanowił zmierzyć się z zadaniami, aby zostać prawdziwym przedszkolakiem. Podczas występu krasnoludki zaprezentowały rodzicom, to, czego nauczyły się w pierwszych tygodniach w przedszkolu. Mogliśmy usłyszeć między innymi piosenki:, „Bo w przedszkolu”, „My jesteśmy krasnoludki”, oraz wiersze: pierwszy o tematyce jesiennej M. Konopnickiej pt. „Jesienią”, a drugi o tematyce patriotycznej W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Piosenkami, wierszykami i tańcami zakończyła się pierwsza część uroczystości.
Na dzieci czekały jednak kolejne wyzwania, między innymi trzeba było  zmierzyć się z przejściem przez mostek, samodzielnie ubrać buciki, wykazać się znajomością magicznych słów oraz dobrych manier. Krasnoludki znakomicie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Wykazując się wiedzą, dzielnością, samodzielnością i koleżeństwem zdały egzamin na prawdziwego przedszkolaka. Po tak radosnych i pełnych wrażeń chwilach nadszedł w końcu czas na uroczyste ślubowanie i ceremonię pasowania. Przy użyciu magicznego ołówka, pani v-ce dyrektor Maria Gajewska dokonała pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Na zakończenie wszyscy zasiedli do stołów, gdzie czekał poczęstunek - placki przygotowane przez rodziców.
Wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności małym artystom dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

Radość dzieci, oklaski, błyski fleszy i wzruszenie rodziców świadczą o tym, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci...