Polski English Deutsch Pусский

19 lutego 2019r.

Obecnie naszą stronę przegląda 3 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

43. Spotkanie przedszkolaków z policjantem

                         „Bezpieczne ferie” – pod takim hasłem 12.02.2015 r. przebiegło spotkanie pomiędzy dziećmi z Przedszkola Wesołe Skrzaty a przedstawicielami policji z Kórnika. Grupy: Leśne Ludki, Smerfy, Elfy i Krasnoludki w miłej i życzliwej atmosferze, wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych. Szczególną uwagę zwrócono min. na korzystanie z odpowiednio przygotowanych lodowisk, ślizgawek, zjeżdżanie na sankach w miejscach oddalonych od ruchu ulicznego itp. Dzieci dowiedziały się również, jak zachowywać się podczas podróży oraz jaki numer alarmowy wybrać, gdyby potrzebowały pomocy. Pan policjant przypomniał przedszkolakom niektóre zasady ruchu drogowego min. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w drodze do szkoły oraz o obowiązku zapinania pasów i jeździe w foteliku lub na odpowiednich siedziskach. Dzieci poznały także zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych.
Grupy przedszkolne czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Na początku z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi policjant a na koniec same zadawały pytania i dzieliły się uwagami. Dzięki temu mogły dowiedzieć się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!