Polski English Deutsch Pусский

22 stycznia 2019r.

Obecnie naszą stronę przegląda 2 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

5. Przedstawienie O królu Popielu i kruszwickiej wieży

9 października w Przedszkolu „Wesołe Skrzaty” w Kleszczewie odbyło się przedstawienie Teatru Lalek pt. „O królu Popielu i kruszwickiej wieży”. Tematyka występu bardzo dobrze wpisywała się w temat roczny, jaki realizuje przedszkole, nawiązywała do znanej polskiej legendy.

 

W sposób niezwykle barwny, przy pomocy kukiełek opowiedziana została historia złego władcy. Mieszkał on niedaleko od Gniezna, nad jeziorem Gopło, w grodzie Kruszwica. Popiel, jeden z następców Lecha, rządził krajem w sposób niezwykle okrutny. Chciał większej władzy, niż mieli jego poprzednicy, więc nie pytał nikogo o radę. Rozgniewani właściciele ziemscy odmówili mu posłuszeństwa. Niegodziwości Popiela zostały jednak prędko ukarane - wylęgły się tysiące myszy, które wyruszyły prosto do Kruszwicy, aby ukarać złego króla. Przerażony Popiel, nie umiejąc walczyć z takim przeciwnikiem, ratował się ucieczką i z całą rodziną szukał schronienia w murowanej wieży, wznoszącej się pośrodku jeziora. Myszy jednak popłynęły za nim i zjadły władcę.

Spotkanie z teatrem było nie tylko mile spędzonym czasem, dostarczyło również jakże ważnego morału: „chciwość i nieuczciwość nie popłaca” Największym atutem przedstawienia było to, iż dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w występie. Ze strony przedszkolaków zostało to przyjęte z wielkim entuzjazmem. Aktorzy- kukiełki rozweselali widownię, zaś ciekawa scenografia rozbudzała dziecięcą wyobraźnię. Po zakończeniu widowiska, lalki zostały nagrodzone przez dzieci gromkimi brawami.