Polski English Deutsch

08 lipca 2020r.

Obecnie naszą stronę przegląda 3 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

8. Spotkanie z Jerzym Omelczukiem

SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIM: JERZY OMELCZUK
28.10.2016r.

           Artysta, jaki pojawił się w naszej szkole, to osoba niezwykła. Należy do stowarzyszenia AMUN, czyli artystów malujących ustami i nogami. Jak opowiedział, od urodzenia musiał zmierzyć się z niepełnosprawnością i znalazł sens życia w malowaniu.
 W spotkaniu uczestniczyła również nasza absolwentka Zuzanna Zielińska, którą zainspirowała twórczość Pana Omelczuka, kiedy była uczennicą naszej szkoły. Przybliżyła nam postać malarza i prowadziła spotkanie. Po licznych pytaniach dotyczących życia i twórczości Pan Jurek na oczach gimnazjalistów namalował ustami obraz, który jak ma to w zwyczaju, podarował naszej szkole. Gromkie brawa i liczne wspólne fotografie świadczyły o sympatii i uznaniu, jakie zdobył artysta w naszej szkole. Młodzież podziękowała Mu bukietem kwiatów. Był również autograf dla Pawła Kniata na jego teczce rysunkowej.
Jerzy Omelczuk zaprosił wszystkich na swoje strony w internecie i zapewnił, że jeśli zatęsknimy, to ponownie do nas przyjedzie. Na pożegnanie otrzymaliśmy jeszcze jeden obraz z kolekcji artysty.