Polski English Deutsch

20 września 2020r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych - 31 października 2017 roku

    Już po raz piąty w dzień poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych społeczność naszej szkoły spotkała się na Balu Wszystkich Świętych. W tym roku ze względu na stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie i trzystulecie koronacji obrazu na Jasnej Górze nosił on tytuł: Maryja prowadzi nas do nieba.
W trakcie balu przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum podzieleni na dwie grupy wiekowe poznawali życie świętych osób, którzy wyróżniali się szczególnym nabożeństwem do Matki Bożej. Ci młodsi zazwyczaj przebrani za świętych, rywalizowali między sobą w konkursach inicjowanych przez organizatorów, dotyczących życia takich świętych osób, jak Piotr, dzieci fatimskie, święta Bernadeta Soubirous, a także Stanisław Kostka, Dominik Savio, Agnieszka i błogosławiona Karolina Kózkówna. Ponadto mieli okazję spotkać się z samą Maryją i ofiarować jej swoje serce pełne miłości. Nie mogło też zabraknąć wspólnego śpiewania okolicznościowych piosenek oraz przemarszu korowodu świętych przez halę sportową. Z kolei starsi rywalizowali między sobą na znajomość świętych prezentowanych przez poszczególne klasy. Wygrywały te klasy, które najlepiej się zaprezentowały i odgadły najwięcej świętych przedstawianych przez pozostały klasy. Dlatego można było zobaczyć m. in. świętego Jana Pawła II poznającego po zamachu na swoje życie trzecią tajemnicę fatimską i oddającego Rosję pod opiekę Maryi, małego Maksymiliana Kolbe mającego widzenie Matki Bożej podającej mu dwie korony, a pod koniec swego życia idącego dobrowolnie na śmierć głodową za Franciszka Gajowniczka, czy świętego Dominika Guzmana poświęcającego swe życie Maryi i zakładającego Zakon Kaznodziejski. Nie mogło też zabraknąć takich świętych, jak Bernadeta Soubirous, święty Jan Maria Vianney, Stanisław Kostka, o. Pio, czy dzieci fatimskie. I choć wszystkie klasy swoich świętych zaprezentowały równie ciekawie, wkładając w to dużo pracy, to jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Stąd rywalizację wygrała klasa gimnazjalna 3GB prezentująca świętego Stanisława Kostkę. Całość rywalizacji przepleciona została piosenkami w wykonaniu gimnazjalistki Julii Labijak. Szczegółowe wyniki tych międzyklasowych zmagań przedstawia poniższa tabela:

 

      Komisja konkursowa przy ocenie brała pod uwagę sposób zaprezentowania świętej postaci przez daną klasę (maksymalnie można było uzyskać 6 pkt.) oraz poprawność udzielonych odpowiedzi przy odgadywaniu świętego/świętej prezentowanego przez pozostałe klasy (maksymalnie 14 pkt.). Z kolei wszystkie klasy z młodszej grupy wiekowej biorące udział podczas Balu w rywalizacji międzyklasowej na najlepiej przebraną klasę otrzymują maksymalną ilość punktów tj. 6. Są to klasy: 2a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b.   
                                                                                                                                            Dominik Rydian