Polski English Deutsch Pусский

15 grudnia 2018r.

Obecnie naszą stronę przegląda 3 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Deutsch - Wagen - Tour w Zespole Szkół w Kleszczewie

              W dniu 12 grudnia 2014 roku zaparkował przed naszą szkołą samochód, którego przyjazd sprawił uczniom ogromną radość. Był to jeden z pięciu jeżdżących po Polsce samochodów biorących udział w projekcie ,,Deutsch - Wagen - Tour". Projekt powstał w 2009 roku, a jego zadaniem jest motywowanie uczniów i nauczycieli do nauki języka niemieckiego poprzez śmiech i zabawę. Zajęcia prowadziła animatorka projektu pani Patrycja, a odbiorcami byli uczniowie , którzy uczą się języka niemieckiego w naszej szkole. Niestety nie wszyscy mogli wziąć udział w warsztatach, gdyż ilość miejsc była ograniczona. Młodzież bawiła się wspaniale ucząc się przy okazji nowych słówek i zwrotów niemieckich. Za zwycięstwa w poszczególnych konkursach uczniowie otrzymywali od animatorki nagrody, ale i przegrani byli obdarowywani drobnymi upominkami.
Śmiech i radość towarzyszyły uczniom przez cały czas trwania zajęć. Szkoda tylko, że wszystko trwało tak krótko, ale niestety samochód musi jechać dalej i zapraszać innych uczniów i inne szkoły do nauki języka niemieckiego.
Projekt ,,Deutsch - Wagen - Tour" prowadzony jest przez Goethe Instytut w Warszawie, finansowany jest przez rząd niemiecki, a honorowy patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.