Polski English Deutsch Pусский

19 lutego 2019r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Goście z Niemiec w ZS Kleszczewo wymiana polsko-niemiecka

              Już po raz drugi gościliśmy w Zespole Szkół w Kleszczewie uczniów z Bad Bederkesa (Dolna Saksonia). Grupa licząca 13 uczniów wraz z opiekunami przebywała u nas w dniach od 18 do 22 maja br. Młodzież brała udział w zajęciach szkolnych, były również wspólne wycieczki i zabawy. Gościliśmy u Pana Wójta , który podobnie jak w ubiegłym roku, przygotował dla nas bardzo ciekawe spotkanie, podczas którego opowiadał o naszej gminie. Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę od Pana Wójta torbę z niespodziankami. Był to bardzo miły gest. Goście byli zachwyceni i zainteresowani tym, co ciekawego dzieje się w gminie obecnie i jakie są plany na przyszłość. W ciągu kilku dni pokazaliśmy naszym gościom atrakcje naszej okolicy. Każdego dnia jechaliśmy do Poznania, gdzie bawiliśmy się np. nad Maltą zjeżdżając na sankach na Adrenalinie oraz oponach. Nad Maltą wzięliśmy również udział w seansie filmowym w kinie 7D. Śmiechu było bardzo dużo. Miło spędziliśmy czas w Aquaparku, gdzie młodzież mogła popisać się umiejętnością pływania i uczestniczyć w wielu atrakcjach oferowanych przez naszą największą pływalnię. Dużo emocji towarzyszyło młodzieży również podczas przejazdów gokartami oraz zabawie laserowym poinballem. Te atrakcje odbywały się w Kinepolis.
Byliśmy także w muzeum (Brama Poznania) oraz mieliśmy przygotowanego przez Rodziców wspaniałego grilla. Mógł on się odbyć dzięki uprzejmości pana dyrektora Hęćki na terenie należącym do Szkoły Podstawowej w Ziminie.
Wymiana odbyła się dzięki finansowemu wsparciu m.in. Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która już od wielu lat pomaga w zorganizowaniu tego typu spotkań polskiej i niemieckiej młodzieży. Kolejny raz pomoc otrzymana od PNWM okazała się dla nas bardzo cenna. Dużą rolę finansową odegrała również Rada Rodziców działająca przy ZS w Kleszczewie, która wspomogła naszą wymianę. Bardzo serdecznie dziękujemy także Urzędowi Gminy i Panu Wójtowi za otrzymane pieniądze na przejazdy komunikacją gminną. To dzięki tym wszystkim osobom i instytucjom młodzież mogła się dobrze bawić.
Oczywiście nadrzędnym celem naszego spotkania było zachęcenie młodzieży zarówno polskiej jak i niemieckiej do nauki i ciągłego podnoszenia umiejętności porozumiewania się w językach obcych. Myślę, że cel został osiągnięty. Już na początku września czeka nas wyjazd do Niemiec, ponieważ nasza wymiana uczniowska trwa nadal.
                                                                                                                                Elżbieta Łuczak, Ewa Żak-Kujawa