Polski English Deutsch Pусский

06 czerwca 2020r.

Obecnie naszą stronę przegląda 1 osoba!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

KIDS FUN FOLK FESTIVAL POZNAŃ 2012 w Kleszczewie

20 czerwca 2012r. przeżyliśmy niezwykłe wydarzenie - koncert edukacyjny III Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru. Podziwialiśmy występy zespołów:

1) Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Modraki” - działa od 2001roku przy Gminnym Ośrodku kultury „Sezam” w Tarnowie Podgórnym. Zespół  współpracuje  także z kapelą „Po zagonach”. W zespole tańczy 50 dzieci w wieku od 6-17 lat. W swoim repertuarze posiada  tańce wielkopolskie (średzkie i szamotulskie), łowickie, śląskie, rzeszowskie, kaszubskie i krakowskie.  Zespół uświetnia wiele imprez na terenie gminy i miasta Poznania a także za granicą. Nagrał trzy płyty CD z kolędami oraz popularnymi polskimi piosenkami.

2) Grupa Kulturalna Ministerstwa ds. Młodzieży Malezji jest organizacją współpracującą ze szkołami, w których rozwijane są talenty taneczne, muzyczne, teatralne i artystyczne. Uczestnicy pochodzą z różnych szkół, z wielu regionów. Stowarzyszenia szkolne i ich działania odgrywają istotną rolę w edukacji kulturalnej i rozwoju talentów. Zajęcia taneczne i muzyczne odbywają się poza szkołą, jako zajęcia dodatkowe. Większość uczestników brała udział w festiwalach krajowych i zagranicznych. Występowali w takich krajach jak Turcja, Rosja, Włochy, Tajwan oraz Indonezja. Tancerze są zazwyczaj w wieku od 7 do 16 lat, a muzycy od 14 do 18. Ich pokazy taneczne, wykonywane do muzyki granej na żywo, lub odtwarzanej, są niezwykle interesujące, pełne barw i życia.

 

3) Zespół Tańca „Barwinek” rozpoczął swoją działalność w 2006 roku przy Krzemienieckim Domu Kultury. Od tego czasu systematycznie uczestniczy w festiwalach na Ukrainie i w Polsce. Od 2007 roku, w różnych miastach w całej Polsce, najlepsze pary zespołu biorą udział w ogólnopolskich konkursach polskich tańców narodowych, nawiązującej do tradycji tańczenia tańców polskich na balach i zabawach. W repertuarze zespołu znajdują się polskie tańce narodowe (polonez, mazur, krakowiak, oberek, kujawiak), a także tańce ukraińskie. Dzisiaj Zespół liczy około 80 osób (w 3 grupach).

 

4) Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań” - dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Cepelia-Poznań" Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Poznaniu powstał w roku 1988. Około 80 dzieci z przedszkoli, szkół i gimnazjów z Poznania i okolic ćwiczy w czterech grupach wiekowych na zajęciach tanecznych, wokalnych i gry na instrumentach ludowych takich jak okaryny i flety proste. W zajęciach uczestniczy również kapela złożona z profesjonalnych muzyków. 
 Są ambasadorami kultury polskiej poza granicami naszego kraju. Występowały przed publicznością Francji, Holandii, Niemiec, Rosji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Węgier, Cypru, Tajwanu, Włoch, Turcji i Macedonii, Indii, Chorwacji.  Występowały również w Watykanie, na audiencji u Ojca Świętego. Na festiwalach zagranicznych dzieci zawsze zdobywają ogromny aplauz publiczności, czego wynikiem są częste zaproszenia do nagrań w radiu i telewizji.

Każdy zespół zaprezentował swoje umiejetności taneczne oraz wspólnie bawił się z dziećmi naszego przedszkola i szkoły. Jaka była atmosfera zobaczcie na zdjęciach. Zabawa była wspaniała.