Polski English Deutsch

08 lipca 2020r.

Obecnie naszą stronę przegląda 2 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Konkurs informatyczny Avatarek

Konkurs informatyczny „Avatarek”

14 marca br. w Zespole Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy odbył się  finał VI konkursu informatycznego „Avatarek”, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań technologiami informacyjno-komunikacyjnymi oraz „wyłowienie” talentów informatycznych wśród młodzieży gimnazjalnej.
W eliminacjach do konkursu wzięło udział w sumie 1358 uczniów z 47 gimnazjów z 3 województw: wielkopolskiego, śląskiego i łódzkiego. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniony został zespół w składzie: Marcin Lesiński IIIGB, Adrian Wojtczak IIIGB i Miłosz Tresenberg IIGB, który reprezentował szkołę najpierw w półfinale,  a następnie w finale.
W finale spotkało się 15 najlepszych reprezentacji z 3 województw, które rozwiązywały zadania z różnych działów informatyki wymagające dużej wiedzy i umiejętności praktycznych, ale także umiejętności współpracy w zespole oraz refleksu. Nasza drużyna znalazła się wśród dziewięciu najlepszych zespołów, mimo problemów z komputerem na początku konkursu.
Bieżącą edycję konkursu patronatem honorowym objął Wielkopolski Kurator Oświaty, a patronat merytoryczny sprawował  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

                                                                                                                                                Roman Sobczyński