Polski English Deutsch

18 września 2020r.

Obecnie naszą stronę przegląda 2 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ESA-Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Migawki z życia klas I-III

MIGAWKI Z ŻYCIA UCZNIÓW KLAS I – III Z ZESPOŁU SZKÓŁ W KLESZCZEWIE IX-XII

   1. ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Nietypowo, bo 4 września uczniowie Zespołu Szkół w Kleszczewie rozpoczęli nowy rok szkolny. Był to szczególnie ważny dzień dla naszych pierwszoklasistów i ich rodziców. Wprowadzenia w szkolne progi dokonali starsi koledzy i koleżanki z klasy 2a pod kierownictwem pani Elżbiety Zimniak. „Pierwszaki” wraz z wychowawczyniami p. Hanną Doroszewską – Furmanek oraz p. Karoliną  Staszyńską poprzez pasowanie specjalnym ołówkiem zostali włączeni do grona społeczności szkolnej.

   2. WYCIECZKA DO MUZEUM ROLNICTWA W SZRENIAWIE
Podczas zajęć edukacyjnych "Jesień na wsi" dzieci miały okazję poznać dawne metody młócenia, czyszczenia i przemiału ziarna, a także typowe jesienne prace w gospodarstwie wiejskim.

   3. POZNAJEMY "SKARBY LASU"
Na przełomie września i października uczniowie klas I-III ZS w Kleszczewie wzięli udział w zajęciach przyrodniczych. Podczas spaceru po tuleckim lesie dzieci miały sposobność poznać warstwową budowę lasu, obserwować przyrodę i zachodzące w niej jesienne zmiany.

  4. MUZEUM NARODOWE W POZNANIU
Uczniowie klas 1b i 3c uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.:
 "Muzealny Zwierzyniec" – dzieci odszukiwały zwierzęta wśród eksponatów galerii oraz lepiły figurki zwierząt z plasteliny.
 "Zabawy dziecięce" – uczniowie mieli okazję obejrzeć obrazy związane z tematem zabawy. Wymieniały się wiedzą na temat spędzania wolnego czasu przez dzieci dawniej i dziś.
Po zakończonej lekcji obydwie klasy udały się na wieżę widokową w Zamku Królewskim skąd podziwiały panoramę Poznania.

  5. KIDSFARM
Pod koniec października uczniowie klasy IIa brali udział w żywej lekcji przyrody na Kids Farmie. Oprócz poznania tajników życia różnych zwierząt czynnie uczestniczyli w „wykopkach”, na które pojechali specjalnym wozem. Za swoją pracę wszyscy otrzymali zapłatę: ziemniaki i dynie. Zabawy i frajdy było, co niemiara.

  6. LABORATORIUM WYOBRAŹNI - Park Naukowo-Technologiczny w Poznaniu
Dzieci z klasy Ia i IIIa odkrywały świat nauki w Laboratorium Wyobraźni poprzez zabawę połączoną z nauką i poznawaniem otaczającego nas świata. Zdobywały wiedzę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z hydrostatyki, optyki, elektryki i fizyki. Samodzielnie eksperymentowały w laboratorium chemicznym, a także brały udział w interaktywnych grach komputerowych.

  7. "BEZPIECZNIE TO WIEDZIEĆ I ZNAĆ” - policyjny program edukacyjny
Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat rozpoznawania i zapobiegania zagrożeniom oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  8. „ODBLASKOWE PIERWSZAKI” – ogólnopolska akcja prewencyjna
Podczas przekazania przez przedstawicieli straży pożarnej i gminy kamizelek odblaskowych najmłodsi uczniowie wysłuchali rad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów przeciwpożarowych. Pierwszoklasiści jak na swój młody wiek wykazali się sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również podczas wystąpienia różnego typu zagrożeń. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchiwały porad osób prowadzących, również same brały czynny udział w rozmowie.

  9. DOT DAY
 "Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna. Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina. Miała za zadanie znaczek namalować, jednak ona chciała farbki swoje schować" – J. Okuniewską i B. Skrzypiec.  Dzień Kropki to święto, które obchodzone jest na całym świecie. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klasy 1b świętowali Dot Day tworząc własne arcydzieła.

  10. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Już po raz piąty tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klas 1-3 aktywnie uczestniczyli w Balu Wszystkich Świętych, którego celem jest przybliżenie postaci znanych świętych. Podczas dzieci wspólnie śpiewały okolicznościowe piosenki oraz przemaszerowały przez halę sportową w korowodzie świętych.

  11. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Uczniowie klas 1 - 3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym szczególnym dniu przebieraliśmy się za bajkowe postacie, czytaliśmy bajki, rozwiązywaliśmy bajkowe zagadki.

  12. NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w piątek 10 listopada w hali sportowej. Uczniowie klas 2 i 3 uczestniczyli również w lekcji historii oraz spotkaniu z żołnierzem. Zaprezentował on umundurowanie i sprzęt żołnierski. Opowiedział uczniom o swojej pracy.

 


                                                                                                                                      Elżbieta Zimniak, Karolina Staszyńska