Polski English Deutsch Pусский

24 października 2019r.

Obecnie naszą stronę przegląda 2 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Rekolekcje wielkopostne

W dniach od 24 do 25 marca 2013r. uczniowie naszej szkoły przeżywali rekolekcje wielkopostne. W tym roku prowadził je o. Tomasz Bujarski ze Zgromadzenia Słowa Bożego. Myślą przewodnią tegorocznych rekolekcji była wiara w Syna Bożego.

Każdego dnia uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe, w czasie spotkań z rekolekcjonistą zastanawiali się, jaki jest ich obraz Pana Boga, co przeszkadza w życiu w przyjaźni z Nim oraz jak wielką wartość ma sakrament pokuty. Dodatkowo w poniedziałek mieli okazje spotkać się ze s. Kazimierą, misjonarką, która w czasie spotkań z uczniami mówiła o problemach dzieci świata, szczególnie w Afryce. Natomiast drugiego dnia uczestnicy rekolekcji brali udział spektaklu teatralnym wystawionym przez krakowski teatr „Moralitet”.

W tym roku, wychodząc naprzeciw problemom dzieci na misyjnych, uczniowie naszej szkoły postanowili podjąć się adopcji serca. Dzięki modlitwie i wsparciu finansowemu (łącznie zebraliśmy 788, 79 zł!) nasza koleżanka Zemla Nangombe Naftali z Namibii będzie mogła przez rok w spokoju się uczyć. Dodatkowo każda z klas napisała list do Zemly. Najciekawszą pracę wykonała klas 3a. W ramach nagrody praca ta trafi do dziewczynki, której pomagamy.

W czasie rekolekcji nie mogło także zabraknąć wspólnej modlitwy podczas Drogi krzyżowej, do której rozważania napisali sami uczniowie i Mszy św. odprawionej przez o. Tomasza drugiego dnia na zakończenie rekolekcji.