Polski English Deutsch Pусский

16 grudnia 2018r.

Obecnie naszą stronę przegląda 2 osoby!

ŻYCIE SZKOLNE W OBIEKTYWIE

Menu

         BLOG SZKOLNY !!!

Twój szczęśliwy numerek:

11

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Warsztaty językowe w Anglii

                     Na początku maja młodzież z Zespołu Szkół w Kleszczewie wspólnie z młodzieżą Gimnazjum 22  i Szkoły Podstawowej nr 87 z Poznania wzięła udział w warsztatach językowych, które odbyły się na terenie Anglii Południowej. Warsztaty trwały od 04.05 do 10.05.2015r. W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzali kolejno miasta: Londyn, Brighton, Oxford i Cambridge. Wizyta w kraju królowej rozpoczęła się od zwiedzania najważniejszych miejsc w Londynie: Buckingham Palace, kolumny Nelsona na Trafalgar Square. W National Gallery młodzież miała okazję podziwiać słynne dzieła sztuki między innymi "Słoneczniki" Vincenta van Gogha. W czasie wycieczki uczestnicy wykonywali rożnego typu zadania językowe które niewątpliwie pomogły przełamać bariery językowe. Pierwszym zadaniem było przeprowadzenie wywiadów z przechodniami na Trafalgar Square. Młodzież odkrywała wielokulturowość i bogactwo architektoniczne Londynu przebywając w dzielnica Soho, Chinatown, St James's Park, Westminster Abbey, Houses of Parliament z Big Benem. Uczestnicy podziwiali panoramę stolicy Wielkiej Brytanii z wysokości ponad 130 metrów w czasie przejazdu London Eye. W Londynie uczniowie zwiedzali pasjonującą wystawę w muzeum Natural History Museum ( Muzeum Historii Naturalnej) i Science Museum ( Muzeum Naukii). Młodzież wykonała mnóstwo zdjęć u boku wielu sław z różnych dziedzin życia w Madame Tussauds. Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki wyruszyli do Brighton, które jest jednym z najpiękniejszych kurortów Anglii. W czasie pobytu w tym urokliwym mieście młodzież zwiedzała Sea Life Brighton Aquarium z imponującymi gatunkami ryb i stworzeń morskich, Royal Pavilion - byłej rezydencji królewskiej oraz Brighton Pier - molo z kasynem. W następnych dniach na trasie wycieczki znalazły się dwa najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii - Oxford i Cambridge.
W miastach uniwersyteckich uczniowie mieliśmy okazję porozmawiać z mieszkańcami, studentami i profesorami. Te dwa miasta zrobiły ogromne wrażenie na młodzieży i zapewne perspektywa studiowania okazała się bardzo kuszące.
W czasie wycieczki młodzież gościła w domach brytyjskich przyjaciół, co jeszcze bardziej zbliżyło ich do kultury anglosaskiej. Zaufanie i sympatię uczestników zdobył od samego początku wycieczki pilot – nazywany uncle Chris. Miał wiele niespodzianek i ciekawych konkursów dla wszystkich uczestników. Przez cały pobyt w Anglii uczestnicy uzupełniali ćwiczenia językowe, dzięki którym poznali nowe słownictwo i zwroty. Była to bardzo nietypowa lekcja języka angielskiego połączona z zabawą. Uczestnicy wyjazdu podkreślają niewątpliwe walory edukacyjne i moją nadzieję na udział w podobne wycieczkach w przyszłości. 
Refleksje uczestników:
Janek: "Bardzo podobała mi się atmosfera wyjazdu, zobaczyłem wiele miejsc, które znałem do tej pory tylko ze zdjęć. Najlepsze było London Eye, bomba"
Rozalia: "Bardzo pozytywnie oceniam wycieczkę. Najlepsze była sama możliwość nauki języka a nie poprzez siedzenie w ławkach tylko kontakt bezpośredni z kulturą i ludźmi w Anglii. Trudno jest mi wybrać najlepsze wydarzenie, ponieważ program był perfekcyjnie dobrany"
Nikodem: "Wycieczkę uważam za udaną. Nauczyłem się posługiwać językiem angielskim w sytuacjach codziennych. Teraz się tak nie stresuję w kontaktach z ludźmi. Jestem bardziej otwarty na świat."
Weronika: "Fajnie było. Najfajniejsze były audi. Wszystkie audi były fajne"
Sandra: "Było mega, ale jednak zostanę przy polskim jedzeniu"
                                                                                                                                                        Ewa Żak-Kujawa